Onthulling van Stephen King's Haunting Bangor Home: een literair monument!

Transparency: Editorially created and verified.
Published on

Verken Longboat Key in Sarasota, waar Stephen King ooit op vakantie ging, en ontdek de verbluffende eigenschappen en rijke geschiedenis.

Stephen King, de productieve auteur die bekend staat om klassiekers als 'It' en 'The Shining', heeft zijn thuis gevonden in de pittoreske omgeving van Bangor, Maine, waar zijn iconische Victoriaanse residentie een pelgrimsoord is geworden voor literaire fans. Het huis, gekocht in 1980 voor een bescheiden $135.000, beschikt over een royale 5000 vierkante meter en beschikt over opvallende rode buitenmuren verborgen achter gotische smeedijzeren hekken die de huiveringwekkende thema's uit King's romans oproepen. Met vijf slaapkamers en vijf en een halve badkamer verspreid over twee hectare, is het gemakkelijk te begrijpen waarom zowel King als zijn familie verliefd werden op dit pand, gelegen tussen andere Victoriaanse huizen en weelderige bomen, die een idyllische achtergrond voor inspiratie bieden.

Op een fascinerende manier vestigde King zich tijdens het werken aan “It” in Bangor, wat de inspiratie vormde voor de fictieve stad Derry, Maine. Het huis trekt jaarlijks zo'n 4.000 bezoekers, die graag foto's willen maken van de opmerkelijke gevel. Sinds 2019 heeft King een deel van zijn landgoed omgevormd tot een non-profitorganisatie die is ontworpen om een ​​archief van zijn werken te huisvesten en een toevluchtsoord te bieden aan collega-schrijvers. Deze retraite biedt plaats aan maximaal vijf gasten in een naburig pension dat King in 2004 kocht.

De allure van Maine

Maine, gelegen in de noordoostelijke hoek van de Verenigde Staten, charmeert met zijn ruige kustlijn en schilderachtige landschappen. Maine staat bekend als 'The Pine Tree State' en is beroemd om zijn wilde bosbessen en verrukkelijke zeevruchten, vooral kreeft. Het is de grootste staat in New England en biedt een rijk scala aan cultuur en geschiedenis, met een geschatte bevolking van 1.405.012 in 2024. De geografie van de staat omvat diverse terreinen, van rotsachtige kusten tot de majestueuze toppen van de Appalachen, waardoor het een favoriete bestemming is voor zowel buitenliefhebbers als literaire liefhebbers. In de grotere context zijn locaties in de buurt van King’s huis, zoals de Stephen King Herdenkingsbibliotheek en het Bangor Museum and History Centre verrijken de literaire ervaring die bezoekers ter beschikking staan ​​verder.

Maine is ook een hotspot voor toerisme. In 2023 stroomden ruim 15 miljoen bezoekers naar de staat, wat aanzienlijk bijdroeg aan de economie, met een indrukwekkend bruto staatsproduct van 91,1 miljard dollar. De indrukwekkende achtergrond van lokale festivals, gecombineerd met het prachtige herfstgebladerte, maakt deze regio tot een heerlijk toevluchtsoord, dat zowel toeristen als de lokale bevolking aantrekt om het unieke culturele erfgoed te vieren.

King's Florida-verbinding

Naast de koele, luchtige zomers van Maine hebben King en zijn familie ook een liefde ontwikkeld voor de warme winters in Florida. Vanaf de jaren 90 huurden ze voor een aantal winters een pand in Longboat Key. Dit huis, gebouwd in 1997, beslaat 6000 vierkante meter en ligt op 2,5 hectare, compleet met toegang tot het strand, een zwembad en een lift. King gebruikte deze woning met name tijdens zijn herstel van een ernstig ongeval in 1999, waarbij hij inspiratie putte uit de ervaring voor zijn roman 'Duma Key'.

In een opmerkelijke gang van zaken kocht King in 2001 een tweede huis in Florida op Casey Key voor een opvallende $ 8,9 miljoen, waarmee het destijds de duurste verkoop in Sarasota County was. Dit landgoed van 7.500 vierkante meter is nu een modern wonder van glas en beton met een koperen dak en beschikt over drie slaapkamers en vijf badkamers, naast een adembenemend uitzicht op het water. Het lijkt erop dat King niet alleen horror schrijft; hij weet ook het een en ander over beleggen in aantrekkelijk onroerend goed.

Terwijl we ons verdiepen in het leven en de woonplaatsen van Stephen King, wordt het duidelijk dat zijn omgeving – zowel in Maine als in Florida – zijn verhalen op ingewikkelde wijze heeft gevormd. Of het nu in de schaduw van Bangor is of aan de zonnige kust van Florida, de huizen van King herbergen niet alleen zijn creatieve geest, maar weerspiegelen ook de rijke cultuur en geschiedenis van hun omgeving. Voor zowel bezoekers als fans is er iets te zeggen voor het ervaren van de plaatsen die een van Amerika's grootste verhalenvertellers zo diep hebben beïnvloed.

Quellen: